E-Arşiv Fatura

E-Arşiv Fatura, Vergi Usul Kanunu uyarınca kâğıt ortamında düzenlenmek, muhafaza ve ibraz edilmek zorunluluğu bulunan faturanın, 433 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde yer alan şartlara uygun olarak elektronik ortamda düzenlenmesi ve ikinci nüshasının elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilmesine imkân sağlayan uygulamadır. E-Arşiv Uygulamasından yararlanmak isteyen mükelleflerin, öncelikle e-fatura uygulamasına kayıtlı olmaları gerekmektedir.

İnternet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 01 /01 /2016 tarihine kadar e-Arşiv Uygulamasına geçmek zorundadır. İnternet üzerinden satış yapan, ciro hacmi yüksek mükellefler için zorunlu olan bu uygulamada, faturalar hem elektronik hem de kâğıt çıktı alınarak alıcısına iletilebilir.

E-Arşiv uygulaması çok sayıda fatura gönderen firmalar için zaman, iş gücü, dağıtım ve arşivlemede büyük tasarruf sağlamaktadır. E-Arşiv uygulaması ile firmalar kâğıt fatura gönderme maliyetini ortadan kaldırabilirler.

Kolay ve hızlı entegrasyon, kağıt tasarrufu sağlayan doğaya dost bu uygulamayı kullanmak için doğru bir iş ortağı ile yola çıkmanız önem arz etmektedir. Küresel bir dönüşüm sürecini ifade eden bu sisteme sahip olmak ve bu sistemi doğru yönetmek için destek alacağınız firmanın uzman bir ekip ile çalışması size avantaj sağlar. Bu nedenle Datapark olarak, biden sağlıklı bir hizmet alabilmeniz için sürecin başında, süreç sırasında ve sonrasında sizlere istediğiniz her konuda destek veriyor, eğitimlerimiz ile sizlere öğrenmek istediğiniz her konuda çözüm sağlıyoruz.

 
© 2015 Datapark İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. | Tüm Hakları Saklıdır.